Wyprawa motocyklowa Gruzja - 10 dni przygód
wyprawowe
motocykle enduro

Wyprawa motocyklowa Gruzja - 10 dni przygód

Telavi to miasto owinięte w malownocze krajobrazy ze wszystkich stron. Ulokowane jest na zboczu wzgórza Tsiv-Gombori na wysokości 490 m nad poziomem morza. Z tego miasta można również dostrzec Wielki Kaukaz Mountain Range, który biegnie na północ od doliny Alazani. Stąd pochodzi wino Alazani Valley, a jak wiadomo Gruzja jest kolebką winiarstwa.

Wyprawa odbywa się wzdłuż Góry Didgori (1647 m wysokości), która położona jest około 40 km na zachód od stolicy Gruzji Tbilisi we wschodniej części Gór Trialeckich, które są częścią Małego Kaukazu. To miejsce słynnego zwycięstwa odniesionego przez gruzińskiego króla Dawida IV nad wojskami seldżuckimi 12 sierpnia 1121 roku.

Miasto Kazbegi (Stepantsminda) znajduje się u podnóża góry Kazbeg w pobliżu rzeki Terek, która przepływa przez Gruzję. Góra Kazbeg jest uważana za jeden z najwyższych szczytów, nie tylko w Gruzji, ale także na całym Kaukazie, który jest bogadty w majestatyczne szczyty. Wierzchołek tych gór znajduje się na wysokości 5047 metrów nad poziomem  morza. Są to miejsca znane przede wszystkim z dzikiej przyrody. Tutejsze góry, kaniony, górksie przełęcze, jeziora, rzeki, lasy, są głównymi atrakcjami. Enduro Tour Kazbeg jest jedną z trudniejszych rund, gdyż jest ona wypełniona obszarami trudno przekraczalnymi i aby je pokonać niezbędna jest przede wszystkim wytrwałość oraz umiejętności jeźdźca.

Czas trwania podróży 80-110 km, 7-8 godzin w ciągu dnia, maksymalna wysokość 2400 metrów. Średni poziom trudności.

Cena  wycieczki wynosi 1980 EUR dla każdego uczestnika

Na początku wyprawy po Gruzji każdy uczestnik powinien wpłacić 250 EUR depozytu na pokrycie strat w przypadku uszkodzenia sprzętu. Na koniec wycieczki, jeśli nie będzie strat kwota wpłaty zostanie zwrócona.

Minimalna liczba uczestników to 2 osoby. Maksymalna liczba uczestników to 4 osoby. Cena wycieczki wynosi 1700 EUR dla każdego uczestnika.

Wycieczka motorem obejmuje:

 • Transfer z lotniska w Tbilisi, zakwaterowanie (Guest House). Za pokój jednoosobowy pobierana jest dodatkowa opłata
 • Wsparcie techniczne w dostępnych miejscach
 • Eskorta
 • Usługi przewodnika turystycznego
 • Motocykle Suzuki DR 650 SE
 • Paliwo
 • Upominki
 • Pierwsza pomoc medyczna
 • Ewakuacja w przypadku zagrożenia

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia
 • Napoje alkoholowe
 • Sprzęt bezpieczeństwa (kask, itp)1Dzień 1: Przyjazd i transfer z lotniska w Tbilisi, zakwaterowanie ( Guest House )

Lądujemy w Tibilisi i udajemy się do hotelu / Guest House. Po zakwaterowaniu i odpoczynku czas na zwiedzanie miasta.

2Dzień 2: Wyprawa motocyklem : Kaukaska wędrówka - Tsiv-Gombori

Tsiv-Gombori inaczej góry Gomborskie. Pasmo górskie rozciąga się na długość ponad 100 km. Zbocza górskie poprzecinane są kilkoma korytami małych i większych rzek. Idealne miejsce by zacząć nasza przygodę.

3Dzień 3: Wyprawa motocyklem : Wrota piekieł - Didgori

Góra Didgori to szczyt mierzący 1647 metrów znajdująca się 40 km od Tbilisi. Na pamiątke bitwy jaka miała tam miejsce zniesiono olbrzymi monument symbolizujący poległych w walce.

4Dzień 4: Wyprawa motocyklem : Przetrwanie w lesie

Noc jest okresem w którym człowiek powinien odpocząć i regenerować siły, ale może być czasem próby własnego charakteru. Zasady survivalu są niezbędne by pordadzić sobie wśród drzew w ciężkich warunkach zdala od cywilizacji.

5Dzień 5: Wyprawa motocyklem : Jezioro Bazaleti

Jezioro to znajduje się około 60 km od stolicy Gruzji, w okolicach jeziora znajdują się średniowieczne miasteczka otoczone wieloma legendami.

6Dzień 6: Wyprawa motocyklem : Szatili i Mutso

Muco znajduje się około 130 km od Tbilisi, niegdyś ważny ośrodek regionu a dziś opuszczone ruiny. Kompleks ten składa się z  warownych budowli które stoją na pionowym urwisku.

Szatali oddalone jest 140 km na wschód od Tbilisi. To doskonale zachowana wieś-twierdza, która wznosi się w wąwozie rzeki Argun. Forteca ta stanowi unikalny zabytek głębokiego średniowiecza.

Jako miejsca trudno dostępne i oddalone od stolicy nie są często odwiedzane przez turystów mimo swojego piękna i tajemniczości.

7Dzień 7: Wyprawa motocyklem : Droga wojownika - wąwóz Aragvi

Droga wojownika to szlak przecinający Wielki Kaukaz, kiedyś wędrowały nim ludy, karawany kupieckie i najeźdźcy, teraz ta widokowa przeprawa to przygoda sama w sobie.

8Dzień 8: Wyprawa motocyklem : Opuszczony wąwóz - Truso

To bardzo ciekawy i mało znany wąwóz przechodzący w wysokogórską dolinę rzeki Terek na południowy zachód od masywu Kazbeku.

9Dzień 9: Wyprawa motocyklem : Kryształ górski - Kazbegi

Stepantsminda, dawniej Kazbegi to miescowość położona 1750m n.p.m. u stóp lodowca. W bliskiej odległości znajduje się klasztor Cminda Sameba, który zapada w pamięci. W tym regionie można spróbować swoich sił w poszukiwaniu kryształu górskiego.

10Dzień 10: Transfer z hotelu na lotnisko w Tbilisi

Koniec naszego wyjazdu do Gruzji. Wylot z Tibilisi i powrót do Polski.