Gruzja na motocyklu - 7 dni
motocykle enduro

Gruzja na motocyklu - 7 dni

Zapraszamy na wyprawy motocyklowe w Gruzji!

Jeżeli jesteś pasjonatem motocykli, chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę z dala od miejskiego zgiełku i nie lubisz podążać utartymi ścieżkami - wyprawa motocyklowa i zbadanie przepięknych zakamarków Gruzji na dwóch kołach będzie rozwiązaniem właśnie dla ciebie!

W tym roku zapraszamy was na wyprawy od końca maja do końca września. W naszej wypożyczalni czekają na was motocykle Suzuki DR 650 SE.

Cena zawiera:

- wynajęcie motocykla z ubezpieczeniem,
- wyznaczenie trasy,
- opiekę przewodnika,

Średni koszt noclegu to 30-50 lari/ noc, wyżywienie w granicach 50 zł/ dzień.

1Dzień 1: Przylot do Kutaisi:

Przylot do Kutaisi i przejazd do naszej wypożyczalni. Przejazd do miejsca noclegowego oraz zakwaterowanie w hostelu, czas na odświeżenie się. Po południu czas na zapoznanie się z motocyklami, przepakowanie bagaży oraz dopełnienie reszty formalności. Przejazd próbny po Kutaisi, aby zapoznać się z gruzińskimi warunkami drogowymi, kulturą jazdy i zobaczyć niektóre zakątki miasta. 

2Dzień 2: Kutaisi - Mestia (ok. 220 km):

Po śniadaniu rusza nasza wyprawa motocyklowa po Gruzji – przed nami ok. 220 km, trasa pełna malowniczych widoków. Naszym celem jest położona w regionie Swanetia mała, licząca ok. 3500 mieszkańców wioska – Mestia. Ze względu na wartości kulturowe i bogatą florę, Swanetia, a z nią Mestia, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Mestii.

3Dzień 3: Mestia – Wyciąg Tetnuldi – Uszguli – Tsageri – Kutaisi (ok. 230 km):

Trzeci dzień wyprawy motocyklowej po Gruzji spędzimy głównie na drogach szutrowych. Kolejny dzień jazdy rozpoczniemy przejazdem na położony na czterotysięczniku o tej samej nazwie wyciąg Tetnuldi. Góra Tetnuldi zwana jest także Białą Górą Swanetii. Z jej szczytu rozciągają się lodowce, w tym dwa, które można zobaczyć będąc w Mestii – Tsaneri i Kasebi. Tetnuldi to raj dla miłośników białego szaleństwa, a otwarty tam niedawno wyciąg narciarski przyciąga coraz więcej narciarzy. Kolejno przejedziemy do następnej pozycji na liście UNESCO – wioski Uszguli, miejsca gdzie zatrzymał się czas i urwa się droga. Z wioski rozciągają się widoki na piękne, ośnieżone szczyty Kaukazu Wielkiego, a krajobrazu dopełnia niespełna 40 wież obronnych z XII wieku. Kolejno przejedziemy do położonego ok. 500 m n.p.m miasteczka Tsageri, a następnie dzień trzeci wyprawy motocyklowej po Gruzji zakończymy w jednym z najstarszych miast na świecie, Kutaisi.

4Dzień 4: Kutaisi – Sairme – przełęcz Zekari 2180 m n.p.m. - Abastumani – Achalciche (ok. 150 km):

Po śniadaniu rozpoczynamy kolejny dzień wyprawy. Pierwszym punktem tego dnia jest położone na południe od Kutaisi miasteczko Sairme, uzdrowisko słynące ze swoich leczniczych wód termalnych i mineralnych. Dalej wespniemy się na leżącą na granicy dwóch regionów, Imeretii i Samcche-Dżawachetii, przełęcz Zekari. Kolejno, droga z Małego Kaukazu poprowadzi nas do kolejnego, mniejszego uzdrowiska, Abastumani, gdzie znajduje się obserwatorium astronomiczne oraz gorące źródła. Dzień zakończymy przyjazdem do stolicy regionu Samcche-Dżawachetii, Achalciche, która jest także miejscowością uzdrowiskową, bogatą w źródła termalne. Zwiedzanie dwunastowiecznego zamku Rabati, nocleg.

5Dzień 5: Achalciche – Wardzia – Achalkalaki – jezioro Tabatskuri – Bakuriani – Bordżomi (ok. 220 km):

Pierwszym punktem kolejnego dnia wyprawy motocyklowej po Gruzji będzie Wardzia, niesamowite dwunastowieczne skalne miasto, jedno z bardziej znanych punktów na mapie Gruzji. Zwiedzanie miasta, po czym udamy się na obiad w kierunku Achalkalaki, miasta zamieszkanego w 90% przez Ormian, znajdującego jest ok. 30 km od granicy z Turcją. Kolejno trasa wiedzie dookoła wulkanicznego jeziora Tabatskuri, położonego na wysokości 1991 m n.p.m. Dalej zjedziemy przełęczą do położonego nieopodal wulkanu kurortu narciarskiego Bakuriani, a następnie dzień zakończymy w Bordżomi, miejscowości łączącej w sobie funkcję uzdrowiska oraz bazy wypadowej do wypraw po Małym Kaukazie. Odpoczynek w kurorcie.

6Dzień 6: Bordżomi – Achalciche – przełęcz Goderdzi 2025 m n.p.m. - Khulo – Batumi (ok. 220 km):

Po wyjeździe z Bordżomi udamy się malowniczą trasą wzdłuż rzeki Kury w kierunku Achalciche. Później przejedziemy znajdującą się na wysokości 2025 m n.p.m. przełęczą Goderdzi. W miasteczku Khulo dla chętnych przejazd tzw. "podniebnym tramwajem" – linową kolejką wiszącą. Dzień zakończymy w nadmorskim Batumi.

7Dzień 7: Odpoczynek w Batumi, przejazd do Kutaisi (ok. 150 km):

Po śniadaniu odpoczynek w Batumi, przy sprzyjającej pogodzie okazja do plażowania oraz kąpieli w morzu. Po południu przejazd do Kutaisi - czas na pożegnanie się z motocyklami. Ostatnie chwile na samodzielne zwiedzanie miasta, zakupy oraz przygotowanie do drogi powrotnej do Polski.

8Dzień 8: Wylot do Polski:

Wykwaterowanie po śniadaniu, przejazd na lotnisko w Kutaisi i wylot do Polski. Do zobaczenia podczas kolejnej wizyty w Gruzji! 

Data Liczba osób Status Ceny
  • 25.05 - 31.05.2020 min. 3 WOLNE MIEJSCA 665 EUR Kontakt
  • 02.06 - 08.06.2020 min. 3 WOLNE MIEJSCA 665 EUR Kontakt
  • 23.06 - 29.06.2020 min. 3 WOLNE MIEJSCA 665 EUR Kontakt
  • 02.07 - 08.07.2020 min. 3 WOLNE MIEJSCA 665 EUR Kontakt
  • 23.07 - 290.07.2020 min. 3 WOLNE MIEJSCA 665 EUR Kontakt
  • 02.08 - 08.08.2020 min. 3 WOLNE MIEJSCA 665 EUR Kontakt
  • 23.08 - 29.08.2020 min. 3 WOLNE MIEJSCA 665 EUR Kontakt
  • 01.09 - 07.09.2020 min. 3 WOLNE MIEJSCA 665 EUR Kontakt
  • 22.09 - 28.09.2020 min. 3 WOLNE MIEJSCA 665 EUR Kontakt