Niesamowite skalne miasto, jedno z licznych w tym państwie. Wardzia to jedno z bardziej znanych miejsc w Gruzji.

Wardzia pochodzi z XII wieku. Zbudowała ją królowa Tamara. Trzynastopiętrowy system pieczar i cel mógł pomieścić pięćdziesiąt tysięcy ludzi. W XVI wieku, podczas najazdu irańskiego szacha spalono bibliotekę z rękopisami, dlatego mało jest źródeł o życiu tamtejszej ludności i mnichów. Po dziś dzień funkcjonuje tam klasztor i w niektórych skalnych celach mieszkają mnisi.

"Forteca Boga" -  kolejne miasto skalne Uplistcyche, kilka kilometrów od Gori. Miasto, jak głosi legenda, zbudowali niewolnicy w XVI-XV wieku p.n.e., a zasiedlone zostało w IV-III wieku p.n.e. Było ono strategiczną fortecą królów kartlijskich aż do zniszczenia go przez Mongołów. Zachowały się sala tronowa, teatr, pogańska świątynia, groby, apteka, cerkiew z XII wieku, piwnice winne. Zabytek tej klasy, co syryjska Petra - w Gruzji są trzy takie skalne miasta: Uplistcyche, Dawit Geredża i Wardzia. 


Wyprawa motocyklowa Gruzja - 10 dni przygód

Gruzja to kraj, w którym zarówno miłośnicy gór, jak i morza mogą znaleźć coś dla siebie. Przepiękne, dzikie krajobrazy, niesamowita gościnność, pyszne jedzenie oraz oczywiście gruzińskie wino dopełniają tego obrazu. W Kutaisi czekają na Was motocykle BMW F800GS i...

Więcej
6030 PLN

Gruzja na motocyklu - 7 dni

Gruzja to kraj, w którym zarówno miłośnicy gór, jak i morza mogą znaleźć coś dla siebie. Przepiękne, dzikie krajobrazy, niesamowita gościnność, pyszne jedzenie oraz oczywiście gruzińskie wino dopełniają tego obrazu.

Więcej
4260 PLN