Miejscowość Stepancminda, dawniej Kazbegi, jest jednym z obowiązkowych punktów każdego pobytu w Gruzji. Nie można odpuścić sobie zobaczenia miejsca, które widnieje na praktycznie każdej okładce przewodników o Gruzji i Kaukazie. Jest to miejsce naprawdę przepiękne, a widoki na długo zapadają w pamięć.

Część trasy Tbilisi – Kazbegi to słynna „gruzińska droga wojenna”, która jest jedną z najbardziej malowniczych tras w całej Gruzji. Głównym celem osób przyjeżdżających w to miejsce jest klasztor Cminda Sameba. Sam klasztor znajduje się bardzo blisko Kazbegi, jednak droga, którą można tam dojechać jest fatalna i przeznaczona wyłącznie dla aut z napędem 4×4. Po dotarciu na wzgórze naszym oczom ukazuje się wspaniały widok na Kazbeg, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu o wysokości 5033 m n.p.m. Sam Kazbeg jest drzemiącym wulkanem i najbardziej znanym szczytem w Gruzji. 

Wyprawa motocyklowa Gruzja - 10 dni przygód

Gruzja to kraj, w którym zarówno miłośnicy gór, jak i morza mogą znaleźć coś dla siebie. Przepiękne, dzikie krajobrazy, niesamowita gościnność, pyszne jedzenie oraz oczywiście gruzińskie wino dopełniają tego obrazu. W Kutaisi czekają na Was motocykle BMW F800GS i...

Więcej
6030 PLN