Mestia położona jest w pięknym rejonie północno-zachodniej Gruzji, u podnóża Kaukazu. Jest to mała wioska leżąca na wysokości ok. 1500 m n.p.m., licząca zaledwie 3500 mieszkańców. Ze względu na wartości kulturowe oraz nieskażoną naturę została wpisana wraz z górną Swanetią na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W wiosce znajduje się lotnisko dla małych samolotów i awionetek. Jednak wciąż jest to region dla ludzi lubiących naturę i góry.

Tuż obok wioski wznosi się góra Tskhakvzagari (2359 m n.p.m.), przez którą prowadzą szlaki do jeziorek Koruldi oraz na Uszbę. Krzyż i platforma widokowa znajdują się na około 2200 m n.p.m. W zależności od wybranego wariantu, wejście zajmuje od 1,5 do 2,5 h. Do pokonania jest około 700 metrów przewyższenia. Gdy w końcu uda nam się dotrzeć na szczyt, ujrzymy wokół piękne widoki na Kaukaz i Mestię. Dodatkowo rozciąga się stąd krajobraz na dwa charakterystyczne szczyty Uszby (4710 m n.p.m.) - jednej z najtrudniejszych gór Kaukazu. W okolicy Mestii znajduje się mnóstwo lodowców. Jednym z tych, do których możemy bezproblemowo dotrzeć, jest lodowiec Czalaadi. Trasa w jedną stronę ma długość 12 km, a jej przejście zajmuje około 3 godziny.

Wyprawa motocyklowa Gruzja - 10 dni przygód

Gruzja to kraj, w którym zarówno miłośnicy gór, jak i morza mogą znaleźć coś dla siebie. Przepiękne, dzikie krajobrazy, niesamowita gościnność, pyszne jedzenie oraz oczywiście gruzińskie wino dopełniają tego obrazu. W Kutaisi czekają na Was motocykle BMW F800GS i...

Więcej
6030 PLN

Gruzja na motocyklu - 7 dni

Gruzja to kraj, w którym zarówno miłośnicy gór, jak i morza mogą znaleźć coś dla siebie. Przepiękne, dzikie krajobrazy, niesamowita gościnność, pyszne jedzenie oraz oczywiście gruzińskie wino dopełniają tego obrazu.

Więcej
4260 PLN