Mccheta położona jest kilkanaście kilometrów na północ od Tbilisi (w drodze do Kazbegi) i jest jednym z najstarszych miast Gruzji. To tutaj w IV wieku osiedli wcześni chrześcijanie i dzięki temu miejsce to do dziś pozostaje religijnym centrum kraju.

Centrum miasteczka wygląda jak wycięte z pruskiej Europy. Wszystko jest do siebie dopasowane, drewniane, wymuskane. Gdzieniegdzie sklep z pamiątkami czy winami. Kilka pensjonatów i właśnie w jednym z nich właściciel zgodził się przenocować nas na podłodze. Chętnie napisałabym mu rekomendację i wam go poleciła, ale niestety – nie dostałam wizytówki, a adres na budynku był w do dziś niezrozumiałym przeze mnie alfabecie gruzińskim. W miasteczku znajdują się co najmniej trzy warte odwiedzenia świątynie. 

Miasteczko leży na głównym szlaku komunikacyjnym. Czy jedziesz z Tbilisi na wschód czy na północ, na pewno będziesz obok niego przejeżdżać. Warto się zatrzymać na kilka godzin i powdychać jego inność.

UTV Safari Signagi, 4 dni wyprawa Polaris RZR

Niezwykła wyprawa UTV (SXS) w Gruzji do malowniczego miasteczka Signagi. Gruzja oferuje nam szerokie możliwości na aktywny wypoczynek. Mamy tu góry, morze, subtropikalne lasy i obszary półpustynne. Wyprawa pojazdami buggy to okazja na zwiedzanie w oryginalny sposób, z...

Więcej

Wyprawa Delica - Gruzja w 7 dni

Wyprawa życia... Może w majestatyczne góry, z wąskimi drogami prowadzącymi na podniebne przełęcze? Może na surową, spaloną słońcem pustynię? A może wolicie spędzać czas spokojniej – w malowniczej dolinie lub na słonecznej plaży Batumi? A gdyby tak udałoby się to...

Więcej
od 5000 zł