Mccheta położona jest kilkanaście kilometrów na północ od Tbilisi (w drodze do Kazbegi) i jest jednym z najstarszych miast Gruzji. To tutaj w IV wieku osiedli wcześni chrześcijanie i dzięki temu miejsce to do dziś pozostaje religijnym centrum kraju.

Centrum miasteczka wygląda jak wycięte z pruskiej Europy. Wszystko jest do siebie dopasowane, drewniane, wymuskane. Gdzieniegdzie sklep z pamiątkami czy winami. Kilka pensjonatów i właśnie w jednym z nich właściciel zgodził się przenocować nas na podłodze. Chętnie napisałabym mu rekomendację i wam go poleciła, ale niestety – nie dostałam wizytówki, a adres na budynku był w do dziś niezrozumiałym przeze mnie alfabecie gruzińskim. W miasteczku znajdują się co najmniej trzy warte odwiedzenia świątynie. 

Miasteczko leży na głównym szlaku komunikacyjnym. Czy jedziesz z Tbilisi na wschód czy na północ, na pewno będziesz obok niego przejeżdżać. Warto zatrzymać się na kilka godzin i poznać jego odmienność.

Wyprawa motocyklowa Gruzja - 10 dni przygód

Gruzja to kraj, w którym zarówno miłośnicy gór, jak i morza mogą znaleźć coś dla siebie. Przepiękne, dzikie krajobrazy, niesamowita gościnność, pyszne jedzenie oraz oczywiście gruzińskie wino dopełniają tego obrazu. W Kutaisi czekają na Was motocykle BMW F800GS i...

Więcej
6030 PLN