Kachetia - położona na wschodzie Gruzji, częściowo przy granicy z Azerbejdżanem - to główny rejon uprawy winorośli. Stamtąd pochodzi 70% gruzińskiej produkcji win. 

Jeśli góry są koroną wspaniałego krajobrazu Gruzji, to Kachetia jest jego jaśniejącym sercem. Znana niemal wyłącznie z winnic i winiarni, ta szeroka i żyzna dolina wcina się w śnieżny Kaukaz Dagestański od północy i mokradła Azerbejdżanu od południa. Zwiedzanie Gruzji nie może obyć się bez tego regionu. Bez niego jest niepełne, niedopełnione… Największą sławę Kachetia zawdzięcza wybranym gatunkom wina (Saperawi, Kindzmarauli, Tsinandali), które - zdaniem archeologów - powstaje tu już od ośmiu tysięcy lat!

Kachetia to poza oczywiście domem wina również niezwykle malownicza okolica. Przemierzając ją między uprawami winorośli podziwiać można właściwie cały czas góry, pod warunkiem, że mamy naprawdę ładną pogodę.


Wyprawa motocyklowa Gruzja - 10 dni przygód

Gruzja to kraj, w którym zarówno miłośnicy gór, jak i morza mogą znaleźć coś dla siebie. Przepiękne, dzikie krajobrazy, niesamowita gościnność, pyszne jedzenie oraz oczywiście gruzińskie wino dopełniają tego obrazu. W Kutaisi czekają na Was motocykle BMW F800GS i...

Więcej
6030 PLN