Batumi - jedno z najstarszych miast Gruzji, leżące na południowo-zachodnim krańcu kraju. Jeden z najważniejszych portów Morza Czarnego, oraz stolica autonomicznej republiki Adżarii.

To miejsce, które przed laty znane było jako turystyczny kurort. W chwili obecnej władze kraju walczą o ponowne stworzenie z Batumi potężnego kurortu popularnego wśród turystów. Na przestrzeni ostatnich lat miasto wypiękniało - warto je zobaczyć.

Przez wiele osób uważane za najbardziej europejskie miasto Kaukazu, z założenia miało stać się rajem Gruzinów. Liczne atrakcje, które można podziwiać na każdym kroku, bardzo często zaskakują swoją oryginalnością, zarówno pod względem reprezentowanego stylu, jak i funkcjonalności. Najwięcej zainteresowania wśród turystów wzbudza jednak wybrzeże Morza Czarnego. Odpoczynek na plaży w otoczeniu ciepłej, morskiej wody przede wszystkim latem jest postrzegane tu jako podstawowa forma rozrywki. Wieczory natomiast potrafią zapewnić kończące się o wschodzie słońca imprezy w gruzińskim stylu, z lokalnym winem, kilkunastoma gatunkami sera oraz z tradycyjnymi potrawami.

Warte zobaczenia w mieście:

Morze Czarne - Batumi położone jest nad Morzem Czarnym. Plaża jest kamienista.

Bulwary - prawie 8 km długości, ciągnące się wzdłuż wybrzeża.

Tańczące fontanny - ułożone na jeziorze Ardagani, przedstawienie zaczyna się o godzinie 21:00, kończy o 24:00.

Batumi Piazza - uznawany za najpiękniejszy plac w Gruzji.

Wieża Alfabetu - wysoki i widoczny z daleka monument będący hołdem dla gruzińskiego alfabetu. Na samej górze miała funkcjonować kawiarnia, jednakże do tej pory góra jest zamknięta i nie wiadomo, co będzie dalej z budynkiem.

Wieża Czaczy - bardzo nietypowa konstrukcja posiadająca 4 dystrybutory, z których, przynajmniej do niedawna, codziennie o godz. 19:00 przez dziesięć minut leci czacza - tradycyjny gruziński alkohol.

Rzeźba "Ali i Nino" - ciekawa, robiąca spore wrażenie, ruchoma, metalowa rzeźba, przedstawiająca dwie 7 metrowe postacie, które co jakiś czas zbliżają się do siebie i całują.

Plac Medei (znany również jako Europe Square) - centralny plac Batumi, na którym znajdziemy ciekawą zabudowę oraz pomnik Medei. Na jednym z budynków na placu znajdziemy piękny zegar astronomiczny.

Pozostałości Twierdzy Gonio. 

Ogród Botaniczny w Batumi - można dojechać do niego marszrutką (około 20 minut jazdy z centrum). Wielki i ceniony ogród, w którym znajdziemy ponad 2000 gatunków roślin!

Ureka - miejsce położone niedaleko Batumi. Warto tam pojechać dla plaż, które są... czarne.

MC Donald - jakkolwiek to brzmi, warto zmobilizować się do obejrzenia budynku, który jest architektoniczną perełką.

Wyprawa motocyklowa Gruzja - 10 dni przygód

Gruzja to kraj, w którym zarówno miłośnicy gór, jak i morza mogą znaleźć coś dla siebie. Przepiękne, dzikie krajobrazy, niesamowita gościnność, pyszne jedzenie oraz oczywiście gruzińskie wino dopełniają tego obrazu. W Kutaisi czekają na Was motocykle BMW F800GS i...

Więcej
6030 PLN

Gruzja na motocyklu - 7 dni

Gruzja to kraj, w którym zarówno miłośnicy gór, jak i morza mogą znaleźć coś dla siebie. Przepiękne, dzikie krajobrazy, niesamowita gościnność, pyszne jedzenie oraz oczywiście gruzińskie wino dopełniają tego obrazu.

Więcej
4260 PLN

Z Polski do Gruzji w 10 dni - wyprawa one way na BMW F800GS

Niezapomniana wyprawa motocyklowa "one way" na motocyklach BMW z Polski (Lublina) do Gruzji (Kutaisi).

Więcej
1100 eur