Batumi - jedno z najstarszych miast Gruzji, leżące na południowo-zachodnim krańcu kraju.  Jeden z najważniejszych portów Morza Czarnego, oraz stolica autonomicznej republiki Adżarii.

Batumi - największe miasto Adżarii (ponad 160 000 mieszkańców) - autonomicznej republiki w Gruzji, położonej nad Morzem Czarnym. To miejsce, które przed laty znane było jako turystyczny kurort. W chwili obecnej władze kraju walczą o ponowne stworzenie z Batumi potężnego kurortu popularnego wśród turystów. Na przestrzeni ostatnich lat miasto wypiękniało - warto je zobaczyć.

Batumi, przez wiele osób uważane za najbardziej europejskie miasto Kaukazu, z założenia miało stać się rajem Gruzinów. Liczne atrakcje, które można podziwiać na każdym kroku, bardzo często zaskakują swoją oryginalnością, zarówno pod względem reprezentowanego stylu, jak i funkcjonalności. Najwięcej zainteresowania wśród turystów wzbudza jednak wybrzeże Morza Czarnego. Odpoczynek na plaży w otoczeniu ciepłej, morskiej wody przede wszystkim latem jest postrzegane tu jako podstawowa forma rozrywki. Wieczory natomiast potrafią zapewnić kończące się o wschodzie słońca imprezy w gruzińskim stylu, z lokalnym winem, kilkunastoma gatunkami sera oraz z tradycyjnymi potrawami.

Warte zobaczenia w mieście:

Morze Czarne - Batumi położone jest nad Morzem Czarnym. Plaża jest kamienista.

Bulwary - prawie 8 km ciągnące się wzdłuż wybrzeża

Tańczące fontanny - ułożone na jeziorze Ardagani, przedstawienie zaczyna się o godzinie 21:00, kończy o 24:00.

Batumi Piazza - uznawany za najpiękniejszy plac w Gruzji.

Wieża Alfabetu - wysoki i widoczny z daleka monument będący hołdem dla gruzińskiego alfabetu. Na samej górze miała funkcjonować kawiarnia, jednakże do tej pory góra jest zamknięta i nie wiadomo, co będzie dalej z budynkiem.

Wieża Czaczy - bardzo nietypowa konstrukcja posiadająca 4 dystrybutory, z których, przynajmniej do niedawna, codziennie o godz. 19:00 przez dziesięć minut leci czacza - tradycyjny gruziński alkohol.

Rzeźba "Ali i Nino" - ciekawa, robiąca spore wrażenie, ruchoma, metalowa rzeźba, przedstawiająca dwie 7 metrowe postacie, które co jakiś czas zbliżają się do siebie i całują.

Plac Medei (znany również jako Europe Square) - centralny plac Batumi, na którym znajdziemy ciekawą zabudowę oraz pomnik Medei. Na jednym z budynków na placu znajdziemy piękny zegar astronomiczny.

Pozostałości Twierdzy Gonio. 

Ogród Botaniczny w Batumi - można dojechać do niego marszrutką (około 20 minut jazdy z centrum). Wielki i ceniony ogród, w którym znajdziemy ponad 2000 gatunków roślin!

Ureka - miejsce położone niedaleko Batumi. Warto tam pojechać dla plaż, które są... czarne.

MC Donald - warto zmobilizować się do obejrzenia budynku, który jest architektoniczną perełką.

UTV Safari Signagi, 4 dni wyprawa Polaris RZR

Niezwykła wyprawa UTV (SXS) w Gruzji do malowniczego miasteczka Signagi. Gruzja oferuje nam szerokie możliwości na aktywny wypoczynek. Mamy tu góry, morze, subtropikalne lasy i obszary półpustynne. Wyprawa pojazdami buggy to okazja na zwiedzanie w oryginalny sposób, z...

Więcej

5 dni wyprawa UTV Gruzja

Gruzja jest krajem, który zachwyca nie tylko swoimi krajobrazami, ale także gościnnością mieszkających tu ludzi. Jest to miejsce niezwykłe, przyciągające swoim magnetyzmem. Zapraszamy do kraju Kaukazu Wysokiego, Czarnego Morza, znakomitego wina, pysznego jedzenia,...

Więcej

7 dni wyprawa UTV Gruzja

Gruzja to setki kilometrów górskich szlaków, rozległe pastwiska, gościnni mieszkańcy, pyszne jedzenie i regionalne wina, a do tego przepiękne widoki. Gruzja choć jest niewielkim państwem urzeka swoimi krajobrazami w każdym miejscu, w którym jesteśmy. Podczas naszych...

Więcej

Wyprawa Delica - Gruzja w 7 dni

Wyprawa życia... Może w majestatyczne góry, z wąskimi drogami prowadzącymi na podniebne przełęcze? Może na surową, spaloną słońcem pustynię? A może wolicie spędzać czas spokojniej – w malowniczej dolinie lub na słonecznej plaży Batumi? A gdyby tak udałoby się to...

Więcej
od 5000 zł

Baśniowa Gruzja w 12 dni

Wyprawa życia... Może w majestatyczne góry, z wąskimi drogami prowadzącymi na podniebne przełęcze? Może na surową, spaloną słońcem pustynię? A może wolicie spędzać czas spokojniej – w malowniczej dolinie lub na słonecznej plaży Batumi? A gdyby tak udałoby się to...

Więcej
1800 zł

Zachodnia Gruzja - motocyklowa wyprawa 7 dni

Wyprawa motocyklowa po zachodniej Gruzji to doliny rzeczne, kamieniste plaże i piękne parki narodowe. Trasa wyprawy motocyklowej dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas chcą urozmaicić swoje plany urlopowe. Wyprawa będzie doskonałą przygodą, która na pozostanie w...

Więcej
2700 zł

Gruzja na motocyklu - 8 dni

Gruzja to kraj, w którym zarówno miłośnicy gór, jak i morza mogą znaleźć coś dla siebie. Przepiękne, dzikie krajobrazy, niesamowita gościnność, pyszne jedzenie oraz oczywiście gruzińskie wino dopełniają tego obrazu.

Więcej
od 3000 zł

Z Polski do Gruzji w 10 dni - wyprawa one way na BMW F800GS

Niezapomniana wyprawa motocyklowa "one way" na motocyklach BMW z Polski (Lublina) do Gruzji (Kutaisi).

Więcej
1100 eur