Zwiedzanie Gruzji i Armenii
Delica 4x4 Jeep
trekking
City Tour
Objazdówka
Rower

Zwiedzanie Gruzji i Armenii

Gruzja i Armenia - dwa piękne kraje magicznego Zakaukazia. O unikalności każdego z nich będzie można się przekonać podczas wspaniałej wycieczki, pokazującej najpiękniejsze miejsca i dziedzictwo kulturowe dwóch państw. Do porównania dwie narodowe kuchnie: w Gruzji zapraszamy na tradycyjną kolację z programem folklorystycznym, w Armenii na kolację z narodowymi potrawami. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1500 km.

1Dzień 1: Yerevan stolica Armenii

Przylot do stolicy Armenii – Yerevan. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta, zapoznanie się z pozostałymi uczestnikami wyprawy.

2Dzień 2: Garni – Jezioro Kari Lich, 150 km

Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie. Objazdowe zwiedzanie Kutaisi, jednego z najstarszych miast na świecie. Zwiedzanie monastyru Gelati, ufundowanego przez króla Dawida Budowniczego na początku XII w. i katedry Bagrati o wielkim znaczeniu historycznym i artystycznym. Oba zabytki znalazły się na liście UNESCO. Nastęnie przejazd do BORJOMI, malowniczo położonego w górach Małego Kaukazu, w dolinie rzeki Kury, znanego ośrodka wypoczynkowego i uzdrowiska. Eksploatację źródła wody rozpoczął w 1890 r. Michaił Mikołajewicz Romanow. Czas wolny - spacer po parku zdrojowym, gdzie można skosztować słynnych leczniczych wód mineralnych.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

3Dzień 3: Stepanavan, 180 km

Dziś zmierzamy do Stepanavan. Tutaj rozpoczyna się region Lori. Spalone słońcem pustkowia zastępują zielone lasy. Zatrzymujemy się w twierdzy Lori Berd - niedostępna dla najeźdźców ze wschodu i zachodu - taktycznie umieszczona pomiędzy zapierającymi dech w piersiach kanionami rzek Dzoraget i Tashir. Noc spędzamy w tym przepięknym miasteczku.


4Dzień 4 : Ijevan, 160 km

Żegnamy Stepanavan i jedziemy w kierunku historycznego miasteczka Odzun. Odwiedzimy monastyr pochodzący z VI wieku. Następnie zjedziemy w dół do Wąwozu Rzeki Debed. Wyznacza ona naturalna granicę między Armenią i Gruzją. Nocleg spędzamy w Ijevan.  

5Dzień 5: Navur i Jezioro Parz, 150 km

Po śniadaniu jedziemy do Navur. Następnie będziemy mieć krótką przerwę przy Jeziorze Parz. Zatrzymamy się w zaprzyjaźnionym hostelu. Wieczorem będziemy odpoczywać na biesiadzie z lokalną folkową muzyką.

6Dzień 6 : Semenovka, Yerevan, 290 km

Dziś przed nami nieco dłuższy odcinek trasy. Będzie ona w głównej mierze asfaltowa. Zatrzymamy się nad Jeziorem Sevan, gdzie chętni będą mogli sprawdzić swoich sił przy wędkowaniu. Odpoczywamy nad jeziorem. Skosztujemy potraw lokalnej kuchni w tutejszej restauracji. Wracamy do Yerevan, gdzie spędzimy noc.

7Dzień 7: Zakończenie

Dziś kończymy naszą przygodę z Armenią. Żegnamy się na lotnisku i wracamy do Polski.