Wschodnia Gruzja w 7 dni!
Delica 4x4 Jeep
trekking
Objazdówka

Wschodnia Gruzja w 7 dni!

Tu, na Południowym Kaukazie na niewielkim terytorium mieszają się strefy klimatyczne i krajobrazy, występują gatunki roślin i zwierząt charakterystyczne dla wielu krajów i kontynentów. W lokalnej kulturze krzyżują się wpływy Zachodu, Rosji czy Bliskiego Wschodu. Prawdziwy tygiel natury i cywilizacji. Odwiedzimy kilka niezwykle różnorodnych regionów. Przejedziemy przez góry wyższe niż Alpy, rozległe stepy i pustynie. Zajrzymy do wykutych w skałach klasztorów i kamiennych wież, obejrzymy złote skarby wytapiane tysiące lat temu, poznamy burzliwe historie sięgające starożytnych czasów. Zasmakujemy w aromatycznej kuchni i najznakomitszych trunkach – w końcu Gruzja to kraj biesiad i najstarsza kultura winiarska świata!
1Dzień 1: Magia Tbilisi

Śniadanie. Po posiłku ruszamy na zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym z imponującą kolekcją złotych skarbów starożytności. Zwiedzanie starego miasta, m.in. Placu Wolności z pomnikiem św. Jerzego, przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe, spacer po dzielnicy łaźni z wąwozem i wodospadem, wizyta w meczecie, i cerkwii Anczischati z VI wieku. Wieczorem seans w łaźniach siarkowych oraz biesiadna kolacja z muzyką na żywo. Nocleg w hotelu w Tbilisi. 

2Dzień 2: Skalane Miasto

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu początek wyprawy samochodami space gear. Wyjazd do Udabno – stepowo-półpustynnego terytorium, w okolicach uskoku tektonicznego. W zjawiskowo pofałdowanych okolicach uskoku znajdują się klasztory Dawid Garedża – jedno z bardziej znanych skalnych miast w Gruzji. Wykute w skałach, pełne pięknych fresków klasztory założone zostały 1500 lat temu i przez stulecia stanowiły jedno z czołowych ośrodków gruzińskiej kultury i duchowości. Kilkugodzinny trekking w półpustynnych terenach wzgórza Udabno, pomiędzy dwoma kompleksami klasztornymi. Krótki postój i posiłek w polskiej restauracji w osadzie Udabno. Dalsza jazda przez dziki step i kanion rzeki Jori do osady Kaczreti. Kolacja, nocleg w hotelu **** w osadzie Kaczreti. 

3Dzień 3: „Gruzińska sawanna”

Wyjazd samochodami Delica do parku narodowego Waszlowani – "gruzińskiej sawanny", pełnej suchych kanionów okresowych rzek i pustynnej roślinności. Całodzienna wyprawa terenowa po terenie parku narodowego. W trakcie wyprawy piknik na terenie parku. Na wieczór powrót do Kachetii, kolacja w miasteczku Signagi w formie tradycyjnej uczty, tzw. supry z toastami i muzyką na żywo. Transfer do hotelu w Kaczreti na nocleg. 

4Dzień 4: Ku szczytom Kaukazu Wielkiego – przez przełęcz Abano - Tuszetia

Śniadanie w hotelu. Przejazd przez Kachetię. Po drodze zwiedzanie XI-wiecznej katedry Alawerdi. Wyjazd w górską drogę do regionu Tuszetii. To najbardziej ekstremalna trasa w Gruzji, prowadząca gruntową drogą nad przepaściami. Przez przełęcz Abano (2850 m n.p.m.) - sam grzbiet Kaukazu Wielkiego dotrzemy nią do Omalo, największej osady Tuszetii. Znajduje się tu kompleks średniowiecznych wież mieszkalno-obronnych, typowych dla osad kaukaskich górali. Lunch na trasie do Tuszetii. Zwiedzanie wystawy w administracji parku narodowego, gdzie zapoznamy się z unikalną kulturą ludów zamieszkujących Tuszetię i bogactwem jej przyrody. Obiadokolacja i nocleg na kwaterze prywatnej w Omalo. 

5Dzień 5: Nieodkryta Kachetia

Śniadanie na kwaterze prywatnej. Wyprawa w odludną dolinę Pirikita Alazani, pełną wiosek z kamiennymi wieżami, gdzie wśród bajkowych krajobrazów Wielkiego Kaukazu pasą się wielkie stada owiec i biegają półdzikie konie. Dla chętnych część trasy, pomiędzy wioskami Dartlo i Parsma do pokonania konno. 

Powrót do Omalo, obiadokolacja i nocleg. 

6Dzień 6: „Winne Spa”

Śniadanie w pensjonacie. Powrót przez Kaukaz Wielki do doliny Kachetii. Po drodze postój przy basenach termalnych, gdzie można zażyć kąpieli w gorących wodach wypływających wprost z górskiego źródła. Zwiedzanie i zamku w Gremi i lunch w lokalnej restauracji. Przejazd w okolice miasteczka Kwareli. Zakwaterowanie w ośrodku z unikalnym wine spa. Kolacja w restauracji i nocleg w hotelu. 

7Dzień 7: Gruzińskie tradycje

Śniadanie w hotelu. Czas na relaks w ośrodku, darmowy seans masażu. Odkrywanie winnic Kachetii: wizyta w zakładzie produkcyjnym połaczona z degustacją i warsztatami kulinarno - winiarskimi. Zwiedzanie wykutych w skale tuneli, w których leżakują setki tysięcy butelek wina. 

Zwiedzanie innych atrakcji Kachetii, m.in. monastyru Nekresi z piękną panoramą okolicy. Krótki postój i lunch w miasteczku Telawi. Powrót do Tbilisi widokową drogą przez góry Gombori. Kolacja pożegnalna w restauracji w Tbilisi, nocleg w hotelu.

Data Liczba osób Status Ceny
  • 16- 23.08.2017 14 aktywny od 6000 zł Kontakt