UTV Safari Signagi, 4 dni wyprawa Polaris RZR
motocykle enduro
UTV
quady

UTV Safari Signagi, 4 dni wyprawa Polaris RZR

TBILISI

Gruzja to nieporównywalny z innymi miejscami naturalny raj dla zmotoryzowanych turystów. Wyprawy off road 4x4, motocyklami, quadami, UTV baggy  to wszystko w zasięgu ręki podczas naszych podróży po Gruzji. Ryk silników, fascynujące trasy, piękne krajobrazy i uczucie niekończącej się wolności wabią do coraz to nowych przygód.
Po naszej wyprawie po Gruzji z pewnością każdy zapragnie wrócić tu kilkukrotnie.

Nasze Polaris RZR 1000 zabiorą uczestników w niezwykły świat. Każdy pojazd jest 4 osobowy. Uczestnicy wyprawy samodzielnie prowadzą sprzęt po wcześniejszym przeszkoleniu. Instruktorzy poruszają się obok na motocyklach. Polaris RZR pomimo swojej wielkości nie jest trudny w prowadzeniu i wystarczą umiejętności kierowcy „osobówki”.

Trasa naszej wyprawy wiedzie z miejscowości Rustavi do urokliwego Signagi, nazywanego miastem miłości. Jedziemy przez gruzińskie stepy i wzgórza, pokonując po drodze kilka trudniejszych off roadowych momentów. Długość wyprawy wynosi 250 km. W czasie wyprawy zahaczymy o popularny wśród turystów w tym regionie klasztor Bodbe.

Oprócz przygody w terenie czeka na nas obcowanie z gruzińską kulturą. Spotkamy podczas naszej off road wyprawy wielu sympatycznych mieszkańców i zasmakujemy w regionalnych daniach. Wszystko po to, aby jak najlepiej spędzić czas, wypocząć i poznać nowe miejsca.

1Dzień 1: Przylot do Tibilisi:

Lądujemy w Tibilisi i udajemy się do hotelu. Po zakwaterowaniu i odpoczynku najlepszy czas na zwiedzanie miasta i smaczny. regionalny posiłek.

2Dzień 2: Rustavi - kompleks David Gareji - Signagi: Piewszy dzień wyprawy UTV po gruzińskiej sawannie

Po śniadaniu ruszamy na naszą wyprawę pojazdami UTV. Udajemy sie w kierunku kompleksu wykutych w skale monastyrów na granicy Gruzji i Azerbejdżanu. Kompleks został założony w VI wieku n.e. przej syryjskiego mnicha Dawida na półpustynnych stokach góry Gareja. Część pomieszczeń nadal zamieszkanych jest przez prawosławnych mnichów. Warto wdrapać się na szczyt wzgórza choćby tylko dla magicznych i niesamowitych widoków rozciągających się dookoło stepów. Po odpoczynku ruszamy w dalszą podróż do Signagi. Signagi to spokojne i sympatyczne miasteczko położone na wzgórzu na wysokości 790 m npm. skąd roztacza się niesamowity widok na Dolinę Alazańską oraz szczyty Wielkiego Kaukazu. Signagi nazywane jest «miastem miłości lub miastem zakochanych». To perła regionu Kachetii. Dzięki odnowieniu zabytkowego centrum ze starówką. murami obronnymi oraz twierdzą miasteczko przyciąga coraz więcej turystów. Można tu pospacerować wąskimi. brukowanymi uliczkami. a niezwykłego klimatu dodają domy z drewnianymi. ażurowymi balkonami. Miasto okalają mury. które ostały się w niemal nienaruszonym stanie. Znajdziemy tutaj 23 baszty. w tym kilka odnowionych i udostępnionych dla turystów. Dystans jaki pokonamy piewszego dnia jazdy to około 120 km. Łącznie czeka nas około 5-6 godzin atrakcji.

3Dzień 3: Signagi - Monastery of Saint Nino in Bodbe - Rustavi:

Po śniadaniu udajemy się w drogę powrotną do Rustavi. Będąc w okolicach Signagi warto także zahaczyć o oddalony o 2 km od miasteczka Monastyr Bodbe. który dla Gruzinów jest jednym z głównych miejsc pielgrzymkowych. Pochowano tu świętą Nino. która sprowadziła chrześcijaństwo do Gruzji i przyczyniła się do jego ustanowienia jako religii państwowej. Schodząc schodkami w dół za kompleksem dotrzemy do źródła z uzdrawiającą wodą. w której można zażyć kąpieli. Warto być tu ze względu na przepiękną panoramę Kachetii i zaśnieżone szczytu Wielkiego Kaukazu.

4Dzień 4: Powrót do Polski:

Udajemy się na lotnisko w Tibilisi. gdzie kończy się nasza gruzińska podróż. Lot do Polski.