Jednodniowe zwiedzanie - Kachetia
trekking
Objazdówka

Jednodniowe zwiedzanie - Kachetia


    Wycieczka rozpoczyna się w średniowiecznej stolicy królestwa Kachetii, Gremi. Miasto usytuowane jest 175 km na wschód od Tbilisi i skrywa ruiny miasta, które niegdyś było częścią Jedwabnego Szlaku. Do pozostałych zabudowań należy klasztor, twierdza oraz muzeum, gdzie można obejrzeć znaleziska odkryte podczas prac archeologicznych.


    Kolejny punkt wyprawy to Kvareli i jedna z jej najstarszych winnic. Wino produkowane w Kachetii jest wciąż eksportowane do krajów na całym świecie. Mieszkańcy regionu właśnie cenią sobie najbardziej produkowane tam w tradycyjny sposób wino, które jest cięższe niż to produkowane w Europie. Będzie także okazja skosztować różne rodzaje lokalnego wina.


    Następnie czeka na nas "miasto miłości" – Sighnaghi. Jest to jedno z najmniejszych miast w Gruzji i wraz z jego okolicą słynie z zabytków i urokliwych krajobrazów. Tamtejsi mieszkańcy utrzymują się głównie z produkcji wina i tradycyjnych dywanów. Miasteczko otaczają mury osiemnastowiecznej Twierdzy Sighnaghi, które po dziś dzień strzegą najstarszej części miasta.


    Zwiedzanie kończy wizyta w klasztorze Bodbe, gdzie spoczywają szczątki św. Nino, patronki i Oświecicielki Gruzji, dzięki której kraj ten przyjął chrześcijaństwo. Z tarasu widokowego, znajdującego się niedaleko katedry, można podziwiać malowniczą panoramę Doliny Alzanii.